četrtek, 23. marec 2023

Roques de Garcia ali varuhi ognjenika Teide (Tenerife)

Po obisku ognjenika Teide sva se z Lidijo odpeljala proti jugu, točneje do okoli štiri kilometrov oddaljenega parkirišča Mirador de la Ruleta, kjer se prične dobre tri kilometre dolga, krožna pohodna pot okoli Roques de Garcia. S poti se nam levo odpre pogled na ognjenik PIco Viejo,  z nadmorsko višino 3155 metrov, desno pa na ognjenik Teide, z nadmorsko višino 3718 metrov.  

Roques de Garcia ležijo v Narodnem parku Teide in so dih jemajoče skalne formacije, ki so nastale z milijoni let erozije. Vulkanologi še dan danes iščejo natančno razlago o nastanku teh skalnih formacij, nenavadnega, a hkrati edinstvenega videza. Ob najinem prihodu je bilo parkirišče zatrpano do zadnjega kotička, prav tako pa tudi parkirišče bližnjega gostinskega lokala, zato nama ni preostalo drugega, kot da poiščeva parkirišče dober kilometer stran od izhodišča. Po nekajminutnem iskanju sva le našla ustrezen kotiček ob cesti, kamor sva lahko varno umestila najin najet Peugeot 208 in se podala na pot. Ker nama hoja po asfaltni cesti ni prav preveč dišala sva jo do lepo urejene in označene krožne poti ubrala kar po občutku. Po nekajminutnem prebijanju skozi ne prav preveč prijazno pokrajino sva le prišla do označene poti, po kateri sva v dobri uri in pol obhodila ta čudež narave.  

Najbolj sta nama ostala v spominu Roque Cinchado ali kamnito drevo in "domačini" - kuščarji z latinskim imenom (Gallotia goliath), ki so tako navajeni obiskovalcev, da se pustijo celo pobožati. 

Ogled toplo priporočava, ne gre pa pozabiti na primerno obutev, vodo in kremo za sončenje, da sončnih očal in pokrivala niti ne omenjam. Pot je vseskozi izpostavljena sončnim žarkom, zato zna biti v poletnih mesecih peklensko vroče. 





































Ni komentarjev:

Objavite komentar